Csoportos támogatás

neurodiverz gyerekek, fiatalok és felnőttek számára

6000 Ft / alkalom (50 perc)

7000 Ft / alkalom (80 perc)

8500 Ft / alkalom (110 perc)

12 000 Ft / alkalom (4 óra)

A csoportok olyan 2-8 fős formát jelentenek, ahol biztonságos, elfogadó, a csoport tagjaira kíváncsi és nyitott légkörben,  az adott társaság igényeire és választásaira épülő társas élmény nyújtja a fejlődés, változás lehetőségét. Csoportjainkat általában életkorilag vagy érdeklődésileg azonos tagokból állítjuk össze, hiszen fontosnak tartjuk, hogy a társas motiváció is alkotó eleme legyen a csoport megtartó erejének. A terápiás térben igyekszünk minél személyre szabottabb módon akadálymentesíteni a kommunikációt és a láthatatlan elvárásokat, nem egyértelmű helyzeteket. Célunk, hogy a csoporttagok sajátjuknak érezzék ezt a folyamatot és megéljék, hogy beleszólásukkal alakítani tudják a közös teret, a csoporton való részvételben a belső motiváció is szerepet játsszon. Fókuszunkban egészen kicsi kortól az önismeret, érzések, gondolatok, szükségletek felismerése és kifejezése áll. Ezek közös tanulásához változatos, folyton alakuló és egymásból inspirálódó eszköztárunk nagy segítséget nyújt, legyen szó vizuális eszközökről vagy relaxációs technikákról, közös rítusokról vagy beszélgetésről. Csoportjainkon fontosnak tartjuk a sokféleség elfogadásának és tiszteletben tartásának elvét.

A folyamat fókuszálhat

  • közösség megtartó erejének megtapasztalására, a pozitív társas élmények megélésére
  • az egyén saját közösségi működésének megtapasztalására, erre a működésre való reflexióra, illetve ennek a sokféle működésnek és igényrendszernek az elfogadására
  • olyan konkrét társas témákra, amely a csoport tagjait összehozza egy közös gondolkodásra
  • a neurotipikus elvárások világában neuroaffirmatív megküzdések közös kidolgozására
  • életkori sajátosságok kapcsán felmerülő önismereti témák, területek közös átdolgozására

16 000 Ft / alkalom (80 perc)

12 000 Ft / szülői konzultáció (50 perc)

A testvérterápia a családi igények pontos feltérképezése és az egyéni, autizmusspecifikus szempontok megismerése céljából egy szülői konzultációval indul, amely mentén közösen meghatározott alkalomszámmal indul el a folyamat. A folyamat minimum 3 alkalomból áll, a szülőkkel egyeztetve, rugalmas időpontban. A rendszerszemléletű foglalkozás sorozat egy szakember által vezetett strukturált testvéridő, amelyben az autizmusban érintett és nem érintett testvér egymásra hangolódása áll a fókuszban.

A folyamat fókuszálhat

  • egymás mélyebb megismerésére, megértésére
  • a hasonlóságokra és különbözőségekre való rácsodálkozásra
  • a másik szempontjainak kihangosítására 
  • a közös élményeken keresztül, az erőforrások felfedezésére
  • a testvérek harmonikusabb kapcsolódására
  • új technikák megismerésére a konfliktushelyzetekben

"Félárnyék"

A szülőcsoportos alkalmak lehetőséget adnak neurodiverz gyermekeket nevelő szülőknek egy strukturált, csoportterápiás térben történő összekapcsolódásra 2 szakember által vezetett folyamaton keresztül. A csoport fő célja, hogy a résztvevők a közösség és az alkotás erején keresztül teret kapjanak az önkifejezésre. Autista gyermek szülőjeként gyakran a saját igények, érzések nem kapnak elég figyelmet a hétköznapokban. A csoport lehetőséget ad, hogy találkozzunk önmagunkkal hasonlóságaink és különbözőségeink mentén. Ehhez a folyamathoz a beszélgetésen túl a komplex alkotásterápiás módszertant hívjuk segítségül. A csoportfolyamat meghatározott alkalomszámból áll, amelyet a folyamat elején rögzítünk. A részvétel az összes alkalmon ajánlott, mivel a foglalkozások részben egymásra és a kialakult csoport dinamikájára épülnek.

6000 Ft / alkalom (90-120 perc)

Inkluzív csoportjainkat egy központi téma vagy tevékenység fogja össze, mely mentén egyaránt várunk neurodiverz és neurotipikus egyéneket a meghirdetett korcsoportban. Ezek az alkalmak leginkább szabadidős tevékenységként képzelhetőek el, amelyek lehetőséget biztosítanak, hogy biztonságos környezetben, egy örömteli, a csoporttagok érdeklődésébe vágó tevékenység mentén kapcsolódjunk egymáshoz vagy tevékenykedjünk egymás mellett. A meghirdetett alkalmakon mindig jelen van egy EMÚ-s szakember, illetve egy külső, hívott vendég, aki az adott téma, terület szakértőjeként hozza a saját tudását. Ezek az alkalmak a neurodiverz szempontok mentén szerveződnek, figyelembe veszik az érzékenységeket, ezzel is lehetőséget teremtve, hogy az adott tevékenység kikapcsolja és valódi szabadidős élményként, feltöltse a résztvevőket.

Free Joomla! templates by Engine Templates