Szakmai hátterünk

 

Szakmai működésünk legfőbb meghatározója a team munka. Alapítványunknál gyógypedagógusok és pszichológusok dolgoznak szoros együttműködésben. Munkánk jelentős részét teszi ki a kreatív tervezés, a közös gondolkodás, a szakmai elakadások, dilemmák kisebb-nagyobb körben való átbeszélése. Úgy látjuk, hogy az együtt gondolkodás, a különböző közelebbi és távolabbi nézőpontok figyelembevétele segíti, hogy a lehető legmagasabb minőségű támogatást nyújtsuk a hozzánk forduló családoknak. Szakmai munkánkat jelenleg két külső szakember szupervízori munkája is támogatja.

 

"Több évtizede dolgozom szupervízorként egyéni és csoportos formában. Kiképző pszichodráma vezető szupervízorként dramatikus elemeket is használok a folyamatok során. A különböző szakmai teameknek tartott szupervíziók közül különösen fontosnak tartom azoknak a közhasznú feladatot ellátó szervezeteknek a támogatását, amelyek az eltérő fejlődésű gyermekeknek és családjaiknak nyújtanak segítséget. A szupervízori munkám fókuszában az EMÚ-ban dolgozó munkatársak szakmai elakadásának segítésén túlmenően, a team tagjai közötti együttműködés folyamatos fejlesztése áll."

Falvai Rita, szupervízor, kiképző pszichodráma szupervízor

 

"Szakmai életutam elejétől fogva foglalkozom neurotipikustól eltérő fejlődésű gyerekekkel, fiatalokkal. Az EMU működését kezdettől fogva nyomon követem. Eleinte baráti távolságból drukkoltam, majd jó pár éve az a megtiszteltetés ért, hogy szakmailag is közelebb kerülhettem a csapathoz. A pszichológiai esetmegbeszélőkön a neurodivergens fejlődésű gyermekek, fiatalok és családjaik történeteivel dolgozunk, miközben az elfogadás örökérvényű pszichológiai kérdését boncolgatjuk, legyen szó gyerekről, szülőről vagy saját magunkról."

Csenki Laura, PhD, klinikai szakpszichológus, relaxációs és szimbólumterapeuta

Free Joomla! templates by Engine Templates